KONST / Litografier / Färglitografi 12398219
nr 1239 8219
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Kraftverk. Signerad, numrerad 259/310, Motivet: 31x43 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
måndag 4 mars 2019
kl 20:22:30
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman